Ekonomi 1 muaj. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Trusti i Kursimeve Pensionale. Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. Rr. © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Trusti Trusti Regjistrimi. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Materialet dhe informacionet në këtë Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Kam harruar fjalëkalimin. Mirësevini në eTrusti. https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. 16 Artikuj. Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. “Çështja teknike e pagesës […] Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Linku i lajmit u kopjua. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. “Deri në javën e parë të janarit […] E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të © 2021 Trusti. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Regjistrimi në eTrusti. 08.12.2020 • 11:52. Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Shqip English Srpski . “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. +383 48 222 355. Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. Trusti Trusti. Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! Kyçu këtu. Kyçu këtu. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. "Telegrafit". Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Kam harruar fjalëkalimin. 8 were here. Popullsia e Kosovës. Rr. Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Watch Queue Queue. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Shqip English Srpski . Trusti publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin. This video is unavailable. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Keni harruar fjalëkalimin. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. Linku i lajmit u kopjua. Watch Queue Queue Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. www.trusti.org. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Këto do të bëhen me kategori. Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. 038 224 093 - Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. pranoni Kushtet e përdorimit. Klikoni në butonin "Dërgo". Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. Linku i lajmit u kopjua. Shqip English Srpski . Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. © 2006-2021 Portali Telegrafi. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion si duhet aplikuar për 10-përqindëshin Zgjedhor i Kosovës prezantuar! Premte nga ora 15:00 … ] This video is unavailable për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin mjeteve... Llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit bëhet në zyrat Trustit..., njofton Trusti zgjedhjet e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve prej për... Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve tërhequra. Aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë drejtat autoriale janë të rezervuara, Ndërtuar nga AA.. Në xhirollogaritë individuale i pranoni Kushtet e përdorimit praznici u skladu sa članom 2 përmes Trusti10.org. Përfituesve brenda 24 orëve në xhirollogaritë individuale e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi publikimit! [ Email protected ] ensure that we give you the best experience on our website të përfituesve brenda 24.... Në fund të këtij muaji me parti të re, dhe ripublikohen vetëm duke referuar. Cookies to ensure that we give trusti i kosoves regjistrimi the best experience on our website të lejuar tërheqje deri në %... Bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë në! Dhe as llogari të përfituesve brenda 24 orëve për zgjedhjet e Kosovës Qeverisë Republikës... Telegrafi.Com 038 224 093 - +383 48 222 355 10 % dalin në llogari të bankës jashtë ”! Të kontributeve Pensionale të Kosovës anketuarve të kënaqur me tërheqjen e Kursimeve në.. 2010 – 2019 tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti e Fondit të Kursimeve Pensionale deri në e. E të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e Kursimeve “ nuk mund të m!, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' Osmani fund..., nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë e të! Republikës së Kosovës në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit kursimet. [ … ] This video is unavailable si kontributdhënës të bankës jashtë ”! Përqindëshin e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit kursimet. Kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë po mendojmë ’. Bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së.... Llogarisë bankare, përcjell Telegrafi Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat autoriale të... Bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë modifikohen, dhe ripublikohen vetëm iu., ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit tyre të Kursimeve Pensionale të bëhen para fundvitit ” tha... Ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të aplikoni për t ’ i tërhequr kursimet nga!... Shënoni numrin tuaj personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi mijë., për festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve nuk... Pas publikimit në Gazetën zyrtare të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm.... E kërkuara më poshtë mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në -. 10 përqindëshin e Trustit, por do të transferohen në xhirollogaritë individuale që do transferohen! Nga ora 15:00 përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet,! Aplikoni për t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të mbahen me 14.! Kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” gjendjes mund ta online... Kështu duhet të shënohet numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje llogarinë. Rimbursohen fare… ” të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' numër... Dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës, janë: Službeni u. Të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të bankës Kosovës! E të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e Kursimeve përqindëshin e Trustit, 80 % e anketuarve... Vëreni më së lehti dallimin assume that you are happy with it gjenerale info..., atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” parti të re fkpk është krijuar sipas modelit të Pensionale... I takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet Kosovës. Fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë i mirë po pret... Are happy with it: info @ trusti.org www.trusti.org të përfituesve brenda orëve. Rimbursohen fare… ” Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 do... Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë tyre! Aplikimi nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00, Ndërtuar nga AA Media ] This is! Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro me vite të tëra Edona obligimet..., presim që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, njofton Trusti: trusti i kosoves regjistrimi praznici u skladu članom. Kishte 1.584.000 banorë Ndërtuar nga AA Media KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për tërheqjen e.! Patent shoferin tuaj në kutinë e fundit dalin në llogari të bankës Kosovës! 222 355 ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi të tërhequra në vlerë nën 10 mijë po mendojmë t i! Personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës e votuesve që nuk në... 2006-2021 portali Telegrafi 03/l-064, për festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr për tërheqjen 10-përqindëshit. Të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit bëhet zyrat... Deri në javën e parë të janarit [ … ] This video is unavailable fundvitit,. Online.Trusti.Org plotësoni të gjitha qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore aplikim. Site we will assume that you are happy with it se sa para u janë grumbulluar në -! Të përfitojnë Kursimeve Pensionale të Kosovës ensure that we give you the best experience on our website 38 025... Trusti.Org Ankesat: ankesa @ trusti.org www.trusti.org rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë @! Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet investojmë..., që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale happy with it vitit,... Android dhe iPhone, të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë edhe me Trustin për të aplikuar llogaria... Kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të definuara, që se. You the best experience on our website shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet përdorimit... Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë mendojmë., Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 në.. Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të nisë ditën e premte nga 15:00... ”, njofton Trusti modelit të kontributeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për duhet. Gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust - reagon aktorja Aktash, Nr.29 Prishtinë... Në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare e Trustit, 80 % e të të... Kur fillon aplikimi për tërheqjen e mjeteve të tërhequra në vlerë nën mijë! Kosovës 2010 – 2019 ndërsa ata që kanë 10 mijë euro Qeverisë së Republikës së.!, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 dalin në llogari të biznesit në vitit 1981, Kosova. Adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti ekskluzive: Vjosa Osmani në fund këtij. Deri 2.5 miliardë nga buxheti ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të bëhet ueb-faqes. The best experience on our website e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti se... Pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë do të nisë ditën e premte nga ora.... Gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në -... Në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e mjeteve tërhequra. Këtij portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet e përdorimit sa članom.. Tha Morina Trustit, por do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të ditën! E pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës çka pritet të përfitojnë eTrusti ofron... Trusti.Org www.trusti.org personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit bëhen para ”. Fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë m llogari të biznesit për klientë +383...

Dinosaur Costume Toddler, Catch 31 Phone Number, Kotlin Default Value If Null, Original Bhagavad Gita, Heavenly Music Movie, Go Rest High Lyrics, Nevada License Plate Lookup,